Oferta zajęć

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.

lekcja indywidualna – 30 min. 1 raz w tygodniu

Podczas zajęć na lekcji jest obecny uczeń z rodzicem. Doskonalone są umiejętności, doskonali się znane już utwory, jak i wprowadza nowe. W przypadku młodszych dzieci podczas lekcji potrzebna jest aktywność rodzica.

zajęcia grupowe – 45 min. 1 raz w tygodniu (zajęcia skrzypcowe dla grupy młodszej co drugi tydzień na zmianę z rytmiką, dla grupy starszej z nauką o muzyce)

Zajęcia skrzypcowe stanowią uzupełnienie lekcji indywidualnych. W zabawowy sposób ugruntowywane są umiejętności i doskonalone utwory. Dzieci chętnie wspólnie muzykują i bawią się w grupie. Zajęcia te mają wielki wpływ na motywację dziecka i stanowią zachętę do dalszych ćwiczeń. Dzięki nim dzieci staja się odważniejsze i bardziej otwarte.

Rytmika ma również wspomagać rozwój zdolności muzycznych dziecka. Zajęcia odbywają się bez skrzypiec. Podczas ćwiczeń ruchowych przy muzyce wykorzystywane są proste instrumenty perkusyjne, wstążki, balony, chusty i wiele innych akcesoriów. Dzieci zapoznają się z podstawowymi terminami muzycznymi, śpiewają, wyklaskują rytmy.

Nauka o muzyce adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie uczą się notacji muzycznej. Zdobywają wiedzę o rodzajach utworów muzycznych, stylach w muzyce, kompozytorach, instrumentach. Zajęcia mają za zadanie zachęcić dzieci słuchania muzyki i jej interpretowania.

koncerty uczniów

Występy solowe i w zespole organizowane są cyklicznie w ciągu roku dla zademonstrowania umiejętności najbliższym. Bierzemy udział również w koncertach organizowanych przez inne placówki na terenie miasta i w okolicy.

ćwiczenie w domu – codziennie

W domu dzieci codziennie mają słuchać nagrań piosenek i utworów, których uczą się grać (początkowo nauka odbywa się bez nut). Chwile spędzone na grze na skrzypcach maja być wspaniałą okazją do wspólnego spędzania czasu z rodzicami i radosnego odkrywania świata muzyki poprzez zabawę.

wakacje z pomysłem

W lecie spotykamy się z koleżankami i kolegami z całej Polski i innych krajów na Warsztatach Skrzypcowych w pięknych zakątkach Polski. Gramy i bawimy się na zajęciach z wybitnymi nauczycielami. Nie straszna nam brzydka pogoda, a jak słońce świeci to można popływać i się poopalać, wybrać na wycieczkę.

W ciągu roku szkolnego odbywają się krótsze i dłuższe warsztaty w różnych polskich miastach (m.in. Tychy, Gdańsk, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Wrocław). Dzieci mogą brać udział również w Warsztatach poza granicami kraju. Co dwa lata organizowane są koncerty ogólnopolskie (do tej pory odbywały się w Warszawie w Filharmonii Narodowej oraz w Studiu S1 Polskiego Radia).

Spotkania te są świetnym sposobem nabrania jeszcze  większej ochoty do grania przez cały rok, by znowu móc stanąć na scenie jako jeden z ok. 200 młodych muzyków.

Anna Mulowska-Plaskota